מידע שאולי יחדש משהו עבורכם.ן

מה משמעות הפרביוטיקה לתזונת חיות המחמד?

פרוביוטיקה הם רכיבי מזון המשפיעים לטובה על פלורת המעיים.
הרבה חיידקים נמצאים בדרכי המעי: אלה נקראים "פלורת המעיים". חיידקים אלה עשויים להועיל, חיידקים המקדמים בריאות או חיידקים פתוגניים שיש להם פוטנציאל לגרום למחלות.
פרוביוטיקה הן פחמימות שלא מעוכלות על ידי הכלב או החתול. פרוביוטיקה זו מגיעה ללא עיכול במעיים, ושם הם משפיעים על אוכלוסיית החיידקים שבמעיים.
יש פרוביוטיקה כמו FOS (פרוקטו-אוליגוסכרידים) שמשמשת כמקור מזון לחיידקים הטובים (לקטובצילים וחיידקי ביפידו) בעוד שהם לא יכולים לשמש את החיידקים הפתוגניים. על ידי הוספת FOS לתזונה אנחנו מגרים גידול של חיידקים טובים בזמן שמדכאים חיידקים רעים.
 
פרוביוטיקה אחרת כמו MOS (mannonoligosaccharides) חוסמת את החיידקים הרעים כך שהם לא יכולים להתקבע לדופן המעי- לפני שחיידקים פתוגניים יכולים לגרום נזק, עליהם להיצמד לדופן המעי.
וזאת על ידי חסימת הקולטנים שעל החיידק, ה- MOS-prebiotics מונעים מהחיידקים הרעים להתקבע לדופן המעי. כתוצאה מכך החיידקים מחוסלים עם יציאת הצואה מבלי לגרום למחלה כלשהי.

האם התירס טוב לתזונה ללא גלוטן?

למרות שהתירס אכן מכיל סוג של גלוטן המכונה זיין, חלבון צמחי. המבנה שלו (שאינו מכיל גליאדין) שונה מאוד מהגלוטן האמתי המצוי בדגנים כמו חיטה, שעורה ושיפון והוא אינו גורם לתגובות אלרגיות.

 במבט על מבנה התירס, אנו יכולים לראות שהוא דומה למבנה חיטה. בתירס יש לנו גם את הנבט ואת האנדוספרם. בתוך האנדוספרם יש עמילן אך גם גלוטן. מה שכדאי לדעת הוא שגלוטן בתירס הוא בעל מבנה שונה לחלוטין, הוא אינו מכיל גליאדין וזה אומר שגלוטן זה לא גורם לתגובות אלרגיות.

 תירס הוא מרכיב בטוח, אין תגובות אלרגיות כנגד תירס. זו הסיבה שניתן להאכיל כלבים וחתולים עם בעיות אלרגיה עם מזון שמכיל תירס.

 
י.ג.ע ניהול בע"מ     ח.פ 514590819  חיים לבנון 21 תל-אביב  מיקוד 6997526 טלפון  03-6417979
Scroll