יוקה

יוקה

מכיל תמצית יוקה

היתרונות הבריאותיים של יוקה

צמח Yucca schidigera מפחית את ריח הצואה על ידי כריכת אמוניה ונדיף צואה. לצמח טבעי זה יש גם תכונות נוגדות חמצון חזקות ששומרות על מערכת החיסון. הספונינים הטבעיים משפרים את בריאות המעיים ואילו הפוליפנולים שומרים על בריאות המפרק.

צמח Yucca schidigera מכיל מספר כימיקלים פעילים ביולוגית כולל ספונינים, סטרואידים ופוליפנולים כמו רזברטרול.

רבות מההשפעות הרפואיות של היוקה מיוחסות לתכולת הספונין שלו. הוכח כי פיטוסטרולים אלו נקשרים לכולסטרול במרה, מגדילים את הפרשתו מהגוף ומורידים את רמות הדם. פעולה זו אחראית גם לפעולה האנטי-טפילית של יוקה. על ידי קשירה לכולסטרול בקרומי התא של פרוטוזואה כמו Giardia lamblia, הספונינים פוגעים בקרום התא ובסופו של דבר התא הפרוטאזואני מת. כמו כן, הוכח כי אצל יוקה לספונינים יש תכונות אנטי-בקטריאליות שעשויות לתמוך בבריאות הבטן על ידי שליטה בצמיחת היתר של חיידקים.

יש תמיכה מסוימת בשימוש המסורתי ביוקה לשמירה על בריאות המפרקים שכן הפוליפנולים שהיא מכילה הם נוגדי חמצון ובכך מונעים נזק לרקמות מרדיקלים חופשיים (או מינים חמצן תגובתי (ROS)). הם גם מעכבים את Napplear Factor kappa B (NFkB), חומר כימי רגולטורי למערכת החיסון המקדם דלקת. הרסברטרול הנוגד חמצון פוליפנול ידוע ברבים כרכיב של יין אדום וידוע בתור תורם מרכזי להשפעותיו החיוביות של המשקה על בריאות הלב וכלי הדם.

לבסוף, לתמצית יוקה יש יכולת להיקשר לאמוניה, תוצר לוואי כימי רעיל של חילוף החומרים הרגיל של הגוף, כמו גם מטבוליזם של מיקרואורגניזמים, כולל טריליוני חיידקים ומיקרובים אחרים המאכלסים את מעי האדם.

 
י.ג.ע ניהול בע"מ     ח.פ 514590819  חיים לבנון 21 תל-אביב  מיקוד 6997526 טלפון  03-6417979
Scroll