ל- קרניטין

ל- קרניטין

קרניטין לחיסול רקמת השומן l

קרניטין אינו חומצת אמינו אמיתית, אך בגלל דמיון מבני הדוק הוא בדרך כלל מסווג עם חומצות אמינו, והוא ידוע גם בשם ויטמין BT.

L-Carnitine מסונתז מחומצות האמינו החיוניות ליזין ומתיונין, אך צריך שמספיק ויטמין B1 (תיאמין) ו- B6 (פירידוקסין) חייבים להיות זמינים. זו הסיבה שתוספי תזונה של קרניטין עשויים להועיל בנסיבות מסוימות. קרניטין הוא מרכיב חיוני למטבוליזם של שומן. L- קרניטין מסייע בהובלת חומצות שומן למיטוכונדריה בתאים כך שיוכלו להמיר חומצות אלה לאנרגיה.

1. נציין תחילה כי תוספת של קרניטין היא במקום כאשר יש צורך להגדיל את דרישות האנרגיה של הכלב, שכן קרניטין ממריץ את ההמרה של שומנים לאנרגיה. במהלך תחרויות, מירוצי כלבי מזחלות, או כל נסיבות אחרות עם פעילות מוגברת, תוסף קרניטין בתזונה עשוי להועיל. זו הסיבה לכך שהוסה אופטימלי אנרג'י מתווסף לקרניטין. השילוב של אחוז שומן תזונתי גבוה יחד עם קרניטין מבטיח אספקת אנרגיה מיטבית לכלבים פעילים עם דרישות אנרגיה מוגברות.

2. אינדיקטור נוסף לתוספת קרניטין עשוי להיות הפחתת משקל במקרה של השמנת יתר. אצל כלבים שמנים, תוספת קרניטין מעוררת חמצון של שומני גוף. כמובן שניתן להשיג זאת רק בשילוב עם צריכת מזון מופחתת ועם פעילות גופנית מוגברת על מנת להגדיל את דרישות האנרגיה של הכלב.

3. יש ריכוז גבוה מאוד של קרניטין בלב, וזה לא מפתיע. הלב מסתמך על חומצות שומן עבור הדלק הדרוש לו כדי להזרים דם בכל הגוף. מחקרים רבים הראו כי תוסף L-carnitine יכול לסייע לתפקוד הלב בצורה יעילה יותר אצל כלבים שאובחנו כחולי לב.

1 פריטים

לעמוד

רשת רשימה

PRIMA PLUS

פרימה פלוס

מזון סופר פרימיום לכלבים בוגרים ומבוגרים, על בסיס עוף שפותח במיוחד עבור כלבים בע...
270.00 ₪

1 פריטים

לעמוד

רשת רשימה

 
י.ג.ע ניהול בע"מ     ח.פ 514590819  חיים לבנון 21 תל-אביב  מיקוד 6997526 טלפון  03-6417979
Scroll